Windykacja we Włoszech

Z

Lokalne usługi windykacyjne we Włoszech

Z

Dostęp do grona ekspertów w zakresie obowiązującego we Włoszech prawa, warunków lokalnych i etykiety biznesowej

Z
Zapłacisz wyłącznie po pomyślnie zakończonym procesie windykacji: 9,5% prowizji od odzyskanych kosztów

Oszczędź czas i odbierz pieniądze Rozpocznij od razu!

;
 

Pomożemy ci odzyskać należności od klienta z Włoch!

Oferując swoje towary lub usługi na rynku włoskim, musisz pamiętać, że terminy pokrycia ich kosztów należą do najdłuższych w Europie. Jeśli termin spłaty już minął, a nadal nie otrzymałeś pieniędzy od włoskiego klienta, powinieneś skontaktować się z profesjonalną, lokalną agencją windykacyjną w celu odzyskania należności.

Jednym z naszych najbardziej docenianych partnerów jest Serfin 97 S.r.l. z siedzibą w Rzymie — agencja posiadająca kwalifikacje do składania wniosków o roszczenia. Nasza platforma internetowa pozwalająca na przesyłanie roszczeń umożliwia nam szybkie informowanie klientów drogą elektroniczną o postępach w procedurze odzyskiwania należności. Oferujemy najlepsze stawki prowizji, które są stosowane tylko wtedy, kiedy odzyskasz wszystkie długi.

Odkryj korzyści z korzystania z Oddcoll

Agencje windykacyjne Oddcoll we Włoszech współpracują z firmami, aby odzyskać pieniądze należne naszym klientom od dłużników we Włoszech. Motto, którym się kierujemy — ,,Nie wygrywasz — nie płacisz” — oznacza, że jesteśmy przekonani o pozytywnym zakończeniu sprawy za każdym razem, kiedy przesyłasz swoje roszczenia na naszą stronę internetową. Dlatego to właśnie nas powinieneś wybrać, jeśli zależy ci na szybkim odzyskaniu długu.

Pierwszy etap windykacji należności we Włoszech:

Windykator kontaktuje się z dłużnikiem oraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, przesyła mu ponaglenie. Jeśli nie osiągnięto ugody w drodze postępowania polubownego, należy wszcząć postępowanie sądowe przeciwko dłużnikowi.

Windykacja należności we Włoszech drogą sądową:

We Włoszech obowiązuje specjalna procedura nakazu zapłaty dotycząca roszczeń o sprecyzowanej wysokości. Wierzyciel musi przedstawić pisemne dowody na swoje roszczenie. Nie istnieje górna granica wielkości długu w związku z zastosowaniem tej procedury. Jeżeli wniosek spełnia prawne kryteria procedury, sąd przekazuje dłużnikowi polecenie zapłaty. Następnie dłużnik ma 40 dni na złożenie sprzeciwu. W przypadku sporu rozpoczyna się zwykła procedura sądowa. W przypadku braku sporu sędzia oświadcza, że zlecenie płatnicze jest wykonalne.

Egzekwowanie długu:

Wniosek o egzekwowanie długu składany jest do sądu powszechnego we Włoszech, który jest za nie odpowiedzialny. Do egzekwowania wymagany jest tytuł egzekucyjny — może to być na przykład zlecenie płatnicze uznane za wykonalne lub wyrok ze zwykłej procedury cywilnej.

Oszczędź czas i odbierz pieniądze Rozpocznij od razu!