Windykacja w Czechach

Z

Lokalne usługi windykacyjne w Czechach

Z

Dostęp do grona ekspertów w zakresie obowiązującego w Czechach prawa, warunków lokalnych i etykiety biznesowej

Z
Zapłacisz wyłącznie po pomyślnie zakończonym procesie windykacji: 9,5% prowizji od odzyskanych kosztów

Oszczędź czas i odbierz pieniądze Rozpocznij od razu!

;

Prześlij swoje roszczenie i rozpocznij proces egzekwowania długu od klienta z Czech.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak odzyskać ciężko zarobione pieniądze od dłużników najszybciej, jak to możliwe? Rozpoczynając współpracę z Oddcoll w Czechach, nie będzie to żadnym problemem. Kiedy otrzymasz fakturę od czeskiego klienta, powinieneś powierzyć sprawę lokalnej agencji windykacyjnej. Na terenie kraju obowiązują określone przepisy, a lokalni poborcy dysponują wiedzą jak najskuteczniej windykować zadłużenia na terenie kraju.

Nasi partnerzy (DAVAR, sp. z o. o.) cechują się dużym profesjonalizmem i umiejętnością współpracy. Gwarantujemy, że wszystkie roszczenia zostaną rozpatrzone w sposób dostosowany do twoich potrzeb i zgodny z lokalnymi przepisami prawnymi dotyczącymi firm na terenie Czech.

Wystarczy, że prześlesz fakturę na naszą stronę internetową, a my zajmiemy się resztą.

Odkryj korzyści z korzystania z Oddcoll

Proces odzyskiwania długu w Czechach

Pierwszym etapem jest próba odzyskania długu drogą polubowną. Windykator podejmuje działania w celu skłonienia dłużnika do zapłaty przed koniecznością wszczęcia jakichkolwiek czynności prawnych. Ustawodawstwo krajowe określa, jakie działania windykacyjne można podjąć w danym kraju. Nasz czeski windykator posiada obszerną wiedzę na temat procedur egzekwowania długów w kraju, co jest niezbędnym elementem skutecznej windykacji. Przykładowo, zgodnie z prawem czeskim, aby wierzyciel mógł otrzymać tzw. ,,Náklady řízení”, musi przesyłać dłużnikowi przypomnienia oraz dać mu czas na wypełnienie zobowiązań. ,,Náklady Ízení” to koszty związane z postępowaniem w sprawie. Mogą stanowić duże obciążenie finansowe dla firmy, dlatego też warto zadbać o spełnienie warunków niezbędnych do ich otrzymania już od samego początku.

Windykacja należności w Czechach drogą sądową. W przypadku roszczeń pieniężnych wobec spółek czeskich istnieją dwie różne procedury dotyczące nakazów zapłaty, które mogą mieć zastosowanie do wierzycieli. Sąd może wydać “zwykłe” polecenie zapłaty bez konieczności złożenia przez skarżącego pozwu w tej sprawie. Wierzyciel może również złożyć wniosek o elektroniczne wezwanie do zapłaty, jednak maksymalna kwota roszczenia wynosi 1 milion koron czeskich.

Egzekwowanie długu jest ostatnim krokiem w czeskim procesie windykacji. Wierzyciele stosują tę procedurę, gdy czeski dłużnik nie wywiązuje się z obowiązku zapłaty pomimo orzeczenia w sprawie. Powód wszczyna postępowanie, składając wniosek, w którym załączony jest wyrok i postanowienie egzekucji (od sądu orzekającego w sprawie). Wierzyciel wybiera również metodę egzekucji, którą chce zastosować w procedurze.

Oszczędź czas i odbierz pieniądze Rozpocznij od razu!