Windykacja w Austrii

Z

Lokalne usługi windykacyjne w Austrii

Z

Dostęp do grona ekspertów w zakresie obowiązującego w Austrii prawa, warunków lokalnych i etykiety biznesowej

Z
Zapłacisz wyłącznie po pomyślnie zakończonym procesie windykacji: 9,5% prowizji od odzyskanych kosztów

Oszczędź czas i odbierz pieniądze Rozpocznij od razu!

;
 

Windykacja należności w Austrii

Jakie korzyści wyniesiesz z zatrudnienia firmy windykacyjnej w celu odzyskania długu? Zgodnie z austriackim prawem i etykietą biznesową, współpraca z agencją windykacyjną jest konieczna, aby cały proces odbył się w zgodzie z prawem i zakończył powodzeniem; ponadto, znacznie powiększy ona twoją szansę na odzyskanie
utraconych środków.

Naszym lokalnym partnerem jest firma windykacyjna IDG Inkasso Direkt GmbH z siedzibą w Linz.

Odkryj korzyści z korzystania z Oddcoll

Etapy procesu windykacji w Austrii

Windykacja należności w Austrii drogą pozasądową

We wczesnym etapie procesu dokładamy wszelkich starań, aby odzyskać należności bez potrzeby podejmowania czynności prawnych. Dłużnik otrzymuje od windykatora wezwanie do zapłaty oraz ostrzeżenie o wszczęciu działań sądowych w przypadku uchylenia się od spłaty długu. Działania te podejmowane są w celu uświadomienia dłużnika o powadze sytuacji.

Postępowanie sądowe w Austrii.

W celu szybszego i prostszego przebiegu procesu, w Austrii stosowana jest obowiązkowa, uproszczona procedura wezwania dłużnika do zapłaty. Dotyczy jedynie należności nieprzekraczających 75 tysięcy euro. Jeśli wniosek przedstawiony przez wierzyciela spełnia wszystkie wymogi formalne, dłużnik otrzymuje nakaz zapłaty. Następnie ma cztery tygodnie na złożenie do sądu sprzeciwu. Jeśli się na to zdecyduje, sprawa zostaje przekazana do postępowania sądowego. Jeśli dłużnik nie wniesie sprzeciwu od nakazu zapłaty, wierzyciel otrzymuje prawnie egzekwowalny odpis dokumentu, który może zostać potem użyty do wszczęcia postępowania egzekucyjnego.

W wyniku postępowania sądowego wierzyciel staje się posiadaczem nakazu egzekucyjnego w postaci egzekwowalnego odpisu nakazu zapłaty lub treści wyroku wydanego w procesie sądowym. Ale co zrobić w przypadku, kiedy dłużnik wciąż uchyla się od zapłaty?

Wierzyciel powinien wtedy złożyć wniosek o wykonanie egzekucji oraz wybrać rodzaj aktywów podlegających egzekucji (dobra ruchome, należności, nieruchomości). Jeśli wniosek spełnia wszystkie wymogi, egzekutor sądowy stosuje odpowiednie środki wykonawcze, aby doprowadzić do spłaty długu.

Oszczędź czas i odbierz pieniądze Rozpocznij od razu!