Windykacja na Słowacji

Z

Lokalne usługi windykacyjne na Słowacji

Z

Dostęp do grona ekspertów w zakresie obowiązującego na Słowacji prawa, warunków lokalnych i etykiety biznesowej

Z
Zapłacisz wyłącznie po pomyślnie zakończonym procesie windykacji: 9,5% prowizji od odzyskanych kosztów
Oszczędź czas i odbierz pieniądze Rozpocznij od razu!
;

Kiedy Twój klient ze Słowacji uchyla się od zapłaty!

Aby odzyskać utracone środki, warto skontaktować się ze słowacką agencją windykacyjną, jako że proces egzekwowania długów jest w całości regulowany przez lokalne prawo.

Słowacja agencja windykacyjna działająca za pośrednictwem Oddcoll zajmie się twoją sprawą już dziś.

Naszym lokalnym partnerem jest doświadczona i kompetentna firma DAVAR, sp. z o. o. z siedzibą w Bratysławie, która w profesjonalny sposób zajmie się windykacją twoich należności.

Wsyatrczy, że prześlesz fakturę na naszą stronę i będziesz śledził postęp procedury.

Odkryj korzyści z korzystania z Oddcoll

Jak wygląda proces windykacji długów na Słowacji?

Windykacja długów na Słowacji drogą polubowną:

Na początku procedury podejmowane są próby przekonania dłużnika do dobrowolnej spłaty należności. Przykładowo, dłużnik otrzymuje list ponaglający oraz informację o działaniach, jakie zostaną podjęte w przypadku dalszego uchylania się od zapłaty. W większości przypadków spłata długu następuje na tym etapie procedury.

Windykacja należności na Słowacji drogą sądową:

Jeśli dłużnik nie dokonuje zapłaty pomimo działań podjętych w pierwszej fazie procesu, wierzyciel może wszcząć postępowanie sądowe. Ma to na celu wydanie przez sąd wezwania do zapłaty. W przypadku roszczeń pieniężnych istnieją dwa sposoby rozwiązania — pozwanie dłużnika do sądu w zwykłym postępowaniu sądowym lub złożenie wniosku o nakaz zapłaty, co stanowi szybszą i bardziej opłacalną procedurę. Jest właściwe dla roszczeń pieniężnych, gdy dłużnik nie jest w stanie zakwestionować swojego zobowiązania. Sąd (sąd rejonowy) może, z własnej inicjatywy, wybrać procedurę polecenia zapłaty, gdy warunki są sprzyjające.

Egzekwowanie długu:

Wierzyciel może być zmuszony wystąpić o egzekucję, gdy postępowanie sądowe jest niewystarczające, aby odzyskać roszczenie. Działanie prawne potwierdza, że roszczenie istnieje, a egzekwowanie jest następnie wykorzystywane do “przymusowego” odzyskania długu. Na Słowacji procedura jest uregulowana w kodeksie egzekwowania przepisów, a organy egzekucyjne (wyznaczone i upoważnione przez państwo słowackie) wykonują czynności egzekucyjne. Aby wszcząć sprawę, wierzyciel musi; 1. Uzyskać tytuł egzekucyjny, 2. wystąpić o egzekucję i 3. wnieść opłaty sądowe

Oszczędź czas i odbierz pieniądze Rozpocznij od razu!